Czym się różnią lekcje tańca od nauki choreografii? Czyli krótko o naszej ofercie


Będzie to post z opisem dotyczącym zajęć indywidualnych i grupowych pierwszego tańca. Wiele pytań i niejasności, z którymi do nas piszecie lub dzwonicie dotyczy tych samych szczegółów - zapraszamy więc do lektury :)

Nasza oferta przedstawia się następująco:

- lekcje indywidualne pierwszego tańca

- kursy grupowe pierwszego tańca

- nauka choreografii (indywidualna lub w grupie)

- taniec niespodzianka

Lekcje indywidualne to rodzaj zajęć, na których na sali znajdujecie się tylko Wy, przyszli Państwo Młodzi, a także instruktor. Na zajęciach panuje pełna dowolność - uczycie się tego, czego Wy chcecie. Czy to będzie walc na pierwszy taniec, czy taniec użytkowy aby pobawić się z weselnymi gośćmi, a może... jedno i drugie? Dla nas to żaden problem - poziom zajęć i trudność kroków jest dopasowywany indywidualnie do Waszych potrzeb oraz umiejętności, a także czasu jaki pozostał nam nam naukę :)

Kursy grupowe pierwszego tańca to zajęcia, na których w niewielkich, 10-osobowych grupach uczycie się wybranego tańca, np. kurs walca angielskiego, kurs walca wiedeńskiego, kurs social foxtrot itp. Zajęcia mają formę 8 spotkań, z którego każde trwa 60 min. Podczas tego rodzaju lekcji uczycie się kroków i figur, które pasują do wybranego przez Was utworu i które z powodzeniem możecie wykorzystać stricte pod pierwszy taniec. Ważną informacją jest fakt, że na kursach tych uczymy jak tańczyć wybrany styl taneczny, a nie gotowej choreografii. (Znaczy to mniej więcej tyle, iż uczymy jak Panowie mają poprowadzić, aby partnerka wyglądała w tańcu olśniewająco, a nie zestresowana oczekiwała każdego kolejnego, niepewnego ruchu). Dzięki temu jesteście w stanie zatańczyć piękny pierwszy taniec bez stresu, że drobny błąd zrujnuje misternie przygotowaną choreografię. Takie zajęcia nazywamy również nauką choreografii uniwersalnej.

Nauka choreografii, jak sama nazwa wskazuje, polega nie tyle na uczeniu techniki danego stylu tanecznego, co na zapamiętaniu przygotowanych przez instruktora elementów do ściśle określonej piosenki. Na kursie nie zastanawiamy się skąd dany ruch "się wziął", dlaczego idziemy z tej, a nie innej nogi - mamy jedynie zapamiętać, że tak ma być :) Jest to bezpieczna opcja dla wszystkich, którzy na parkiecie nie czują się zbyt pewnie i chcą idealnie, krok po kroku wiedzieć jak ich pierwszy taniec będzie wyglądał (przed każdym kursem macie możliwość obejrzenia przygotowanej przez nas choreografii na naszym kanale na YouTube). Jeśli zaś macie problemy z pamięcią, to niestety nie jest to kurs dla Was - w kursie choreografii każda ewentualna pomyłka może spowodować, że przez resztę utworu Wasz układ, mówiąc kolokwialnie, się "posypie". Choreografii możemy uczyć Was zarówno na zajęciach indywidualnych (dowolna liczba spotkań), jak i na kursach grupowych (8 spotkań po 60 min).

Taniec niespodzianka to najrzadziej wybierana forma zajęć, jednak cieszy się coraz większą popularnością - niekiedy Pan Młody ze swoimi kolegami pragnie przygotować zabawny układ taneczny, oczywiście w tajemnicy przez swoją wybranką, aby zaskoczyć ją na weselu. Pomagamy w przygotowaniu takich szalonych pomysłów - oczywiście układ nie musi być skomplikowany. Zadbamy o to, aby każdy uczestnik dobrze czuł się w swojej roli ;)

To tyle! Pokrótce wyjaśniliśmy różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami zajęć. Mamy nadzieję, że teraz Wasze wątpliwości są mniejsze i będziecie mieli pewność, na jaki rodzaj kursu chcecie się zgłosić :)

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

KONTAKT

509 - 124 - 183

ul. Krakowska 194, Bielsko-Biała

© 2017 by WeddingDance. Proudly created with Wix.com

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon