top of page

Czym się różnią lekcje tańca od nauki choreografii? Czyli krótko o naszej ofercie


Będzie to post z opisem dotyczącym zajęć indywidualnych i grupowych pierwszego tańca. Wiele pytań i niejasności, z którymi do nas piszecie lub dzwonicie dotyczy tych samych szczegółów - zapraszamy więc do lektury :)

Nasza oferta przedstawia się następująco:

- lekcje indywidualne pierwszego tańca

- kursy grupowe pierwszego tańca

- kursy grupowe tańca użytkowego

- taniec niespodzianka

 

Lekcje indywidualne to rodzaj zajęć, na których na sali znajdujecie się tylko Wy, przyszli Państwo Młodzi, a także instruktor. Na zajęciach panuje pełna dowolność - uczycie się tego, czego Wy chcecie. Czy to będzie walc na pierwszy taniec, czy taniec użytkowy aby pobawić się z weselnymi gośćmi, a może... jedno i drugie? Dla nas to żaden problem - poziom zajęć i trudność kroków jest dopasowywany indywidualnie do Waszych potrzeb oraz umiejętności, a także czasu jaki pozostał nam nam naukę :)

Kursy grupowe pierwszego tańca to zajęcia, na których w niewielkich, maksymalnie 10-osobowych grupach uczycie się pierwszego tańca, np. opartego na walcu angielskim. Zajęcia mają formę 8 spotkań, z którego każde trwa 60 min. Podczas tego rodzaju zajęć uczycie się kroków i figur, które pasują do wybranego przez Was utworu i które z powodzeniem możecie wykorzystać stricte pod pierwszy taniec. Poznane figury układamy podczas zajęć w formie uniwersalnej choreografii, którą można dopasować do wybranej przez Was piosenki. Takie zajęcia nazywamy kursem choreografii uniwersalnej.

Kurs tańca użytkowego (grupowy), to zajęcia przeznaczone zarówno dla Pary Młodej, ale również dla wszystkich gości weselnych. Uczestnicy uczą się podstawowych kroków, a także figur z grupy tańców użytkowych (2na2, 2na1). Poznane figury nie są wymagające ani skomplikowane, a zatańczone na parkiecie robią bardzo duże wrażenie. Kurs ma dwojaką formę: może to być 2-miesięczny kurs gdzie przez 8 tygodni spotykamy się raz w tygodniu na wspólną naukę, a może to być ekspresowy weekendowy kurs, gdzie materiał przekazujemy Wam jedynie w dwa dni (sobotę i niedzielę). Każda z form kursu ma swoje plusy i minusy, ale najczęstszym wyznacznikiem przy wyborze jest jednak czas - czas, który pozostał do wesela lub Wasz wolny czas (np. praca nie pozwala na regularne spotkania co tydzień).

Taniec niespodzianka to najrzadziej wybierana forma zajęć, jednak cieszy się coraz większą popularnością - niekiedy Pan Młody ze swoimi kolegami pragnie przygotować zabawny układ taneczny, oczywiście w tajemnicy przez swoją wybranką, aby zaskoczyć ją na weselu. Pomagamy w przygotowaniu takich szalonych pomysłów - oczywiście układ nie musi być skomplikowany. Zadbamy o to, aby każdy uczestnik dobrze czuł się w swojej roli ;)

 

To tyle! Pokrótce wyjaśniliśmy różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami zajęć. Mamy nadzieję, że teraz Wasze wątpliwości są mniejsze i będziecie mieli pewność, na jaki rodzaj kursu chcecie się zgłosić :)

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
bottom of page